Torustiku ehitus

Ehitust, planeerimist puudutavad teemad

Torustiku ehitus

PostitusPostitas marx Reede 15 Veebr 2008

Mida arvate Märjamaal tehtavast kanalisatsiooni ehitusest?

Kogu see ehitus on muidugi Märjamaale väga oluline, aga minu arvates võiks töid teostada hoolikamalt. Näiteks üles songitud muruplatse, kus masinad on parkinud, tuleks korrastada. Ja mis kõige hullem - augud tänavatel, kus juba torustik on pandud. Kas jube raske on augud nt jämeda killustikuga täita??? Töö teostaja vastutab selle eest, mis ta on teinud ja tegemata jätnud!
marx teab, mis marx räägib...
Kasutaja avatar
marx
 
Postitusi: 8
Liitunud: Esmaspäev 11 Veebr 2008

PostitusPostitas arro Reede 15 Veebr 2008

Tean paari juhtumit, kus valla kodanik on oma auto lappimata auku puruks sõitnud. Politsei abiga said olukorrad kergesti lahendatud ning sõiduki remodikulud töö teostajale edasi antud. Tundub vist, et lihtsam on maksta töö teostajal remondikulusid kui "2 läbidatäit" kruusa auku visata või ohtlik teelõik vajalike liiklusmärkidega ära märgistada.
Kasutaja avatar
arro
Administraator
 
Postitusi: 215
Liitunud: Esmaspäev 11 Veebr 2008
Asukoht: Märjamaa

Re: Torustiku ehitus

PostitusPostitas matilda Esmaspäev 18 Veebr 2008

tore on et see torustik lõpuks korda tehakse aga see mis praegu toimub on lausa kohutav. Vaata ise kuidas koju saad või poodi mine sellise tuuriga et koju jõuad tund aega hiljem. Ei tegelt on see ainult kannatamise värk aga riietest ja jalanõudest on kahju sest see mustus mida nad tekitavad mulle küll ei meeldi. Kui jalamees oled ja alevis ühe tiiru ära teed siis kohe pesumasin tööle :)
matilda
 
Postitusi: 10
Liitunud: Esmaspäev 18 Veebr 2008

Re: Torustiku ehitus - Torubossid ja muud juhatajad tähelepanu!!

PostitusPostitas mats Kolmapäev 20 Veebr 2008

Eile õhtul(19.02.08) oli Märjamaal Jaama tänaval päris ohtlik situatsioon, kus keegi oli oma arust nalja teinud. Nimelt oli ühele tee poolele paigutatud kolm musta torujuppi ja teisele poolele keeratud teepervel vedelev võrkaed. Ja see kõik leidis aset kohas, kuhu tänavavalgustus ei ulatunud. Hea, et keegi sinna otsa ei sõitnud, sest autoga oli võimatu mööda sõita!
Siinkohal palve, et peale tööpäeva lõppu koristada vedelevad torujupid ja muu ehitusega seonduv paigutada nii, et neid poleks võimalik kergekäeliselt teele paigutada. Aitähh
mats
 
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 14 Veebr 2008

Re: Torustiku ehitus

PostitusPostitas Mirru Reede 22 Veebr 2008

Eks see torude vahetus ole jah muule keskonnale (tee ise, muru, puud, põõsad) hävitav kogemus. Meie maja juures murti tööde käigus suurel paljul üks võra maha. Teetööd juba väljakujunenud elamupiirkonnas on otseloomulikult keerukamad kui piirkonnas kus pole veel midagi. Muidugi on tore et kõik korda saab. Oli ka aeg. Mind ei aja isegi see kust-ma-täna-koju-saan marru. See on muidugi häiriv aga päris kummaline on pimedas koju tulla ja mõeda, et nii millist trajektori ma täna kasutan. Ja iga päev on kojutulek erinev.

Mis mind aga marru ajab on see et et üks mees kaevab kraavi (tubli), kaks seisavad augu kohal ja vaatavad nõutute nägudega alla, raputavad päid ja nagu tegutsevad. Paigaldavad sel midagi jne (ka suht tublid). Ja siis kolm meest ... mida ma näen... joovad meie puukuuri taga lauaviina....no mida? Ja siis jätavad oma taara meile sinna maha ka. 200 aastat reaalset hädaohtu põõsa alla klaasi näol peidetud.
Mirru
 

Re: Torustiku ehitus

PostitusPostitas Külaline Laupäev 23 Veebr 2008

Selge, et uut torustikku on vaja, aga pole ükskõik, mis pärast teedest ja tänavatest saab.
Külaline
 

Re: Torustiku ehitus

PostitusPostitas No K. Kolmapäev 09 Apr 2008

Ega see tänavate sulgemise ja parandamise probleem on ainult ajutine. Aasta pärast on vana olukord taastatud.
Hullem on trassidega. Nendega peame pikka aega koos elama hakkama. Surve all oleva veetoru võib paigutada maapinna lähedale, peaasi et külmumissügavusest madalamal oleks. Heitveetoruga aga tekib probleeme. Solk ise mäkke ei roni. Aga seda selle projektiga harrastatakse.
Meil on liitumispunkt krundi piiril praktiliselt külmumispiiri all. Kaevu sügavus kaanest 1,3 meetrit. Omal on heitveekaev 5 meetrit eemal ja selle vajalik äravoolusügavus 1,5 meetrit. Seda selleks, et solk keldrist ära mitte sisse ei voolaks.
Sama probleem on ka tervel meie tänavaotsal. Liitumispunktid on kõrgemal kui majast äravoolul. Tänava põhitrass projekteeriti ja paigaldati võimalikult maapinna lähedale. Sellega hoiti tööde mahu pealt kõvasti kokku. Elanikud muretsegu nüüd aga endale pumbad ja hakaku elu lõpuni solki trassi pumpama.
Teine asi mis ehitamisega kaasas käib. Need ehitajad kes meil tegid kaevasid telefoniliini läbi kuigi see oli Elioni poolt korralikult tähistatud. Keerasid ise otsad kokku ja matsid maha. Mingi aja pärast võib see ühendus aga ära ussitada.
Kolmas probleem aga see ei esinenud meie tänaval. Liitumispunktid ehitatakse tänavale sest nii näeb ette projekt. Mis sest, et krundi piir on tänava ääres ja korralikult heki või aiaga tähistatud. Projektis aga ei ole arvestatud kruntide õigeid piire vaid ei tea kust võetud suvalisi jooni.
Kutsun üles siinjuures teada andma veel sarnastest probleemidest.
No K.
 

Re: Torustiku ehitus

PostitusPostitas hehh Teisipäev 15 Apr 2008

pargi tänavaga ristuval tööstuse tänaval pandi tuletõrje hüdrant keset asfaltteed - vot see on alles tase :)
tööd lõppesid rohkem kui kuu tagasi aga elanikud sõidavad ümber hüdrandi läbi mudaaukude sest see punane junn on täpselt tee keskel :) :)
minge kaege ise ja tehke pilti ka - sellist nalja juba igalpool ei näe
hehh
 


Mine Ehitus ja planeerimine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron